‘Internasyonal Hanım Yönetmenler Festivali’ | Kültür-Sanat Haberleri

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan ‘Internasyonal Hanım Yönetmenler Festivali’nde ‘Başarı Ödülü’ İran’ın meşhur yönetmenlerinden Nergis Abyar’a; ‘Akademi Başarı Ödülü’ ise Yaşar Üniversitesi kontakt Fakültesi Radyo Tv ve Beyaz perde Kısmı akademisyenlerinden Dr. Öğr. Üyesi Burcu Dabak’a açılışta takdim edilecek.

27 Şubat – 8 Mart 2022 içinde, İzmir’de düzenlenecek olan ‘Internasyonal Hanım Yönetmenler Festivali’nde; 28 ülkeden 98 film yarışma ve yayınlanma programında içeriyor. Filmler, İzmir – Institut Français de Turquie ve Tire’de sinemaseverlerle buluşacak.

Bazı bölümleri çevrimiçi etkinlikler şeklinde de düzenlenecek olan Internasyonal Hanım Yönetmenler Festivali’nde Altın Makara için yarışacak filmlere ödül olarak dünyadaki pek oldukca festivale filmleri ile katılabilmeleri için parasız müracaat kodları ödül töreninde takdim edilecek. Bu yıl teması ‘sınırlar’ olan festival, sınırları aşmaya devam ediyor.

‘Dünyada Hanım Sineması’ adlı açık oturum sunumu 4 Mart saat 14’te çevrimiçi olarak University of East Anglia’dan Prof. Fiil Atakav’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek. Aynı gün saat 17.15’te İzmir – Institut Français de Turquie’da İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in katılımıyla film vizyonu ve yönetmenlerle söyleşi programı yer alacak.

28 ülkeden 98 film gösterimiyle ‘Internasyonal Hanım Yönetmenler Festivali’, İzmir’de ve çevrimiçi olarak tüm Türkiye’de gerçekleşecek. 46 Filmin internasyonal, 62 filmin ise Türkiye prömiyerine ev sahipliğini meydana getirecek olan festivalin yarışma filmleri 28 Şubat- 5 Mart içinde İnstitut français de Turquie’de seyirci ile buluşacak. Yönetmenlerin çevrimiçi ve fiziki olarak sual yanıt etkinliğine katılacağı festivalin seçkisinde yer edinen pek oldukca film www.kadinyonetmenlerfestivali.com.tr adresinden izlenebilecek. 6 – 7 – 8 Mart’ta Tire’de Tire Belediyesi’nin ev sahipliğinde ulusal yarışma filmlerinin vizyonu ve kapanış töreni gerçekleştirilecek.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.