Oscar menüsüne Türk yiyecekleri damgası

Oscar’da Karadeniz pidesi

Dünyanın en prestijli ödüllerinden önde gelen ve bu yıl 94’üncü kez dağıtılan Oscar Ödülleri için geri sayım başladı. 27 Mart gecesi Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenecek olan ödül töreni kadar ödül töreni sonrası organize edilen parti de Oscar Gecesi’nin en dört gözle beklenen etkinliklerinden biri. Dünyaca meşhur film yıldızları, sanatçılar ve yapımcıların katılacağı partiye bu yıl Türk yiyecekleri damga vurmaya hazırlanıyor.

1995 yılından beri Oscar partilerinin menüsünü hazırlayan dünyaca meşhur şef Wolfgang Puck, bu yılki Oscar partisinin menüsünde Karadeniz pidesi ve kaymaklı kayısı tatlısına yer verecek. Kültür ve Gezim Bakanlığı Türkiye Gezim Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın girişimleri sonucu Oscar menüsüne giren Karadeniz pidesi ve kaymaklı kayısı tatlısı, dünyaca meşhur yıldızlar tarafınca ilk kez tadılacak.
Görkemli gecenin menüsünü hazırlayan Wolfgang Puck, “Türkiye geleneksel tarifleri ve organik ürünleri yardımıyla dünya mutfaklarının en zenginlerinden. Türk mutfağında keşfedilecek birçok tanım ve ürün var. Türkiye’nin 7 bölgesi de lezzet, tarih ve kültür dolu. Türkiye’de kesinlikle ziyaret edilmesi ihtiyaç duyulan ve leziz yiyecekleri olan birçok kent mevcut. Akrabalarım ve ben her yaz sevmiş olarak Türkiye’yi ziyaret ediyoruz’” dedi.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.