“Çocuk Bakış açısından Tren” sergisi açıldı

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Hasan Pezük, yapmış olduğu konuşmada, 23 Nisan’ın Cumhuriyetin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk tarafınca ufaklıklara bayram olarak armağan edilmesinin, ulusal bilincin sürdürülmesi açısından son aşama mühim bulunduğunu altını çizdi.

Evlatların, geleceğin teminatı, yarınların umudu bulunduğunu dile getiren Pezük, evlatların ara ve yaz tatillerinde büyüklerinin ellerini öpmeye ya da ülkenin zamanı ve naturel güzelliklerini gezmeye giderken gözleri ışıltılı bir halde trenlerle gezi etmelerinin kendilerini fazlaca mutlu ettiğini söylemiş oldu. Pezük, şöyleki konuştu:

“Ikimiz de trenlerimizde çocuklarımıza pozitif ayrımcılık yapıyor, 7 yaş altı tüm çocuklarımızı parasız, 7 ila 13 yaş çocuklarımızı ise yüzde 50 indirimli taşıyoruz. Geride bıraktığımız 2021’de 175 bin, 2022’de ise bugüne dek 130 bin evladımız için trenlerimizde indirimli gezi imkanı tanıdık. Trenlerimizde evlatlarımızın varlığı ve neşesi demir yolu ailesi olarak bizleri mutlu ediyor, tebessümleri trenlerimizi güzelleştiriyor.”

Pezük, evlatların yüreklerindeki sınırsız, hesapsız sevgiyle çizdikleri tren resimlerini görmenin kendilerini heyecanlandırdığını ve bugün bu anlamlı fotoğraf sergisi ve organizasyona vesile olduğuna işaret ederek, “Bir arada olduğumuz ve yüzünüzdeki tebessümü gördüğümüz için fazlaca mutluyuz. Bu sebeple dünyayı güzelleştiren yegane şey siz evlatların tebessümü.” ifadelerini kullandı.

Yarışmaya uzaktan katılan ve burada olamayan ufaklıklara da sevgilerini gönderen Pezük, hediyelerini onlara ulaştıracaklarını kaydetti.

Pezük, serginin açılışının peşinden ufaklıklara armağan dağıttı.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.