Antalya Internasyonal Tiyatro Festivali başlıyor

Antalya Internasyonal Tiyatro Festivali başlıyor. Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamaya nazaran, festival 17 – 28 Mayıs’ta Haşim İşcan Kültür Merkezi Devlet Tiyatroları Salonu’nda perde açacak.

Sanatın ortak rengini seyirciyle buluşturacak festivalde, Türkiye’den 7, yurt dışından 3 olmak suretiyle 10 oyun sahnelenecek. Festival kapsamında, Ankara Devlet Tiyatrosu “Pinti”, İstanbul Tiyatrosu “Ustalaşmış”, Kosova Sanat Tiyatrosu “Parkta Güzel Bir Gün”, Antalya Devlet Tiyatrosu “Tersine Dünya”, İtalya Koreja Tiyatrosu “Heroides-Hanım Kahramanların Aşk Mektupları”, İzmir Devlet Tiyatrosu “Oyuncu- Ben Feuerbach”, Gürcistan Iliauni Tiyatrosu “Marat/Mütevazı”, Ankara Devlet Tiyatrosu “Siyahlı Hanım (Bir Hayalet Oyunu)”, Erzurum Devlet Tiyatrosu “Sersemler Evi” ve Konya Devlet Tiyatrosu “Işıltılı Haşerat” adlı eserleri sanatseverlerin beğenisine sunacak.

Ankara Devlet Tiyatrosu’nun “Pinti” oyunu ile 17 Mayıs saat 20.00’da başlamış olacak festivalde, Antalya Devlet Tiyatrosu sanatçısı ve Internasyonal Kukla ve Gölge Oyunları Birliği (UNIMA) üyesi Durmuş Benli de “Karagöz Hacivat Gölge Oyunu Tasvir Yapım ve Oynatımı” atölyesini ufak sanatseverlerle buluşturacak.
Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.